Ta administracja nie zrobiła nic, aby pomóc ludziom przejść przez tę pandemię, NIC

Ta administracja nie zrobiła nic, aby pomóc ludziom przejść przez tę pandemię, NIC

Lider białoruskiej opozycji Svetlana Tichanowskaja: Na występie w poniedziałek wieczorem pod Bramą Brandenburską. (Pakiet źródłowy: dpa)

Kanclerz Angela Merkel i minister spraw zagranicznych Heiko Maas chcą pomóc opozycji na Białorusi na odległość w Berlinie. Obaj spotykają się z liderem opozycji Swietłaną Tichanowską w celu przeprowadzenia rozmów. Merkel prawdopodobnie opowie jej o walce o wolność obywateli NRD w 1989 roku.

Tichanovskaya ma nadzieję, że Merkel zrobi coś dla wolności w 2020 roku. Kiedy przyjechała do Berlina w poniedziałek wieczorem, powiedziała: "Mam wielką nadzieję, że czołowe osobistości w Niemczech będą mogły wpłynąć na tę sytuację i uzasadnić rozpoczęcie negocjacji." Merkel usłyszy.

______________________________

Nagroda Nobla w dziedzinie fizyki zostanie ogłoszona w Sztokholmie o godzinie 11.45. Pierwszą Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki otrzymał Wilhelm Conrad Röntgen w 1901 roku. Jego "Rentgenowskie" zostały później przemianowane po nim na zdjęciach rentgenowskich. Co jest dziś mniej znane: postanowił nie opatentować swojego wynalazku. Dlatego aparaty rentgenowskie rozprzestrzeniają się bardzo szybko.

______________________________

CO CZYTAĆ LUB OGLĄDAĆ?

Ulica w Stepanakert, kilka sekund przed atakiem bomb kasetowych. (Źródło: Twitter / marqs)

Nasza koleżanka Anna Aridzanjan napisała wczoraj lakonicznie na Twitterze: "Tak to wygląda, gdy zostajesz ostrzelany bombami kasetowymi." Film, który pomogła w dystrybucji, pokazuje ulicę w Stepanakert tak, jak mogłaby wyglądać w Düsseldorfie lub Stuttgarcie. Potem uderzyły bomby kasetowe. To okropny scenariusz. Nasza koleżanka Marianne Max ponownie szczegółowo wyjaśnia konflikt.

______________________________

Nie wiem, jak regularnie obserwuje Pan proces infekcji w Niemczech. Na początku pandemii był to czas podwojenia, potem przez długi czas koncentrowano się na wartości R. Nauczyliśmy się teraz radzić sobie z incydentami.

Moja koleżanka Nicole Sagener zastanawia się teraz nad pytaniem: czy Niemcy kierują się niewłaściwymi wartościami podczas oceny pandemii koronowej? Moi eksperci, potrzebujemy innych parametrów dla obecnego ryzyka korony. Tekst informacyjny.

______________________________

Niemiecki rząd wciąż próbuje przekonać Rosję do wyjaśnienia sprawy Nawalnego. W międzyczasie przynajmniej z częściowym sukcesem. Rosja zwróciła się o pomoc do Organizacji ds. Zakazu broni chemicznej (OPCW). Jednak dopiero po tym, jak Niemcy wysłały prośbę o pomoc do OPCW. To jest teraz dostępne dla t-online; mój kolega Jonas Müller-Töwe udokumentował list w całości. Dochodzenie OPCW określi również, czy na Rosję zostaną nałożone nowe sankcje.

______________________________

Co mnie bawi?

Prezydent USA Donald Trump faktycznie zasłużył na Nagrodę Nobla. W jego świecie.

(Źródło: Mario Lars)

Życzę zdrowego początku dnia. Jutro napisze tutaj mój kolega Luis Reiss.

Twój

Peter Schink Zastępca Redaktora Naczelnego t-online.de E-mail: [email protected]

Twitter: @peterschink

Zapisz się do codziennego newslettera Floriana Harmsa tutaj.

Tutaj znajdziesz wszystkie informacje o świcie, a wszystkie aktualności tutaj.

Telewizyjny pojedynek wiceprezydenta z pretendentem do tego stanowiska. Reakcje na Twitterze są coraz większe. W tym liczne głosy celebrytów. 

"Nie bój się" – jak Trump jeszcze bardziej umniejsza znaczenie Corony
Seria zdjęć składająca się z 13 zdjęć

Kamala Harris i Mike Pence spotkali się w środę wieczorem (czasu lokalnego) w Salt Lake City w stanie Utah, w momencie, gdy rok wyborczy 2020 wydaje się być całkowicie nie do przyjęcia. Kilka godzin wcześniej prezydent USA Donald Trump ogłosił w ogrodzie Białego Domu, że przez to przechodzi "błogosławieństwo Boże" odkryć lekarstwo na koronawirusa, którym był wcześniej zarażony. 

Debata była ważną okazją dla Harrisa. Zamiast wziąć Pence do notorycznego przesłuchania krzyżowego, była prokurator skrupulatnie przestrzegała reguł gry – prawdopodobnie także po to, aby nie postawić celu ekipie Trumpa. Kiedy Pence przemawiała, komentowała jego wypowiedzi ze współczującym uśmiechem, unosząc brwi lub potrząsając głową, zamiast mu przeszkadzać. Kiedy to zrobił, powiedziała: "Panie wiceprezydencie, teraz będę mówić."

Nalegała na więcej czasu na wystąpienie, jeśli Pence nadal będzie mówić spokojnie, chociaż prezenterka Susan Page już ponownie zabrała głos. W pewnym momencie powiedziała, że ​​nie uczy ją Pence. Ze swojej strony Pence wielokrotnie ignorował pytania moderatora i zamiast tego umieszczał wiadomości, które chciał przekazać. Zapytany o stanowisko w sprawie aborcji, najpierw opowiedział o tym, jak administracja Trumpa zabiła w ataku rakietowym najwyższego generała Iranu Ghassema Soleimaniego.https://yourpillstore.com/pl/

Pence nie tylko bronił administracji Trumpa w debacie, ale także jasno dał do zrozumienia, że ​​ma tę samą politykę – tylko bez całego zamieszania. 61-latek jest absolutnie lojalny wobec Trumpa, ale jego natura kontrastuje z jego szefem. Jest niepozorny, spokojny, opanowany. Jest głęboko religijny i zepsuty konserwatysta.

Oto przegląd reakcji celebrytów:

(function () {var socialEmbed = document.querySelector (‘[data-embed-hash ="773916461"] ‘); zgodęEmbedHandler.add (socialEmbed, "$ {esc.html ($ replace) .replaceAll ("\")}" , „Twitter”); }) ();

Alyssa Milano, hollywoodzka aktorka, która wielokrotnie wzywa do głosowania na Twitterze i jasno daje do zrozumienia swoje poparcie dla Joe Bidena i Kamali Harris, napisała na przykład: "Pence leży z uśmiechem na twarzy. Szkoda. Być wspaniałym liderem to być uczciwą osobą. Kamala Harris to uczciwa osoba. Jest gotowa do prowadzenia." W trakcie pojedynku wcześniejszy "Czarodziejki"-Aktorka najwyraźniej postukała bolącymi palcami i przesłała dalej wiele postów.

Później napisała: "Kamala Harris jest wojownikiem. Po dzisiejszym wieczorze jestem jeszcze bardziej dumny, że mogę stać u jej boku i głosować na Biden-Harris."

(function () {var socialEmbed = document.querySelector (‘[data-embed-hash ="-2028096508"] ‘); zgodęEmbedHandler.add (socialEmbed, "

Kamala Harris jest wojownikiem. Po dzisiejszym wieczorze jestem jeszcze bardziej dumny, że mogę stać z nią i dumny, że mogę głosować na Biden-Harris. Https://t.co/LOJV9KOq39 #VPDebate #BidenHarris pic.twitter.com/8ghke9uUBM

– Alyssa Milano (@Alyssa_Milano) 8 października 2020 r" , „Twitter”); }) ();

Aktor Patton Oswalt skomentował z jednej strony muchę, która chwilowo usiadła na głowie Mike’a Pence’a: "Hej, Mike Pence ma muchę na brzuchu." Skomentował również oświadczenie Harrisa, że ​​administracja Trumpa wymknęła się spod kontroli podczas radzenia sobie z pandemią koronową. Zacytował słowa: "Zrezygnowałeś z prawa do ponownego wyboru" i po prostu napisał: "Tak!" 

(function () {var socialEmbed = document.querySelector (‘[data-embed-hash ="461771561"] ‘); zgodęEmbedHandler.add (socialEmbed, "

"Zrezygnowali z prawa do ponownego wyboru." TAK. #VPDebate

– Patton Oswalt (@pattonoswalt) 8 października 2020 r" , „Twitter”); }) ();

"Zamknij się, pens" i "Idź, Kamala" opublikowała piosenkarkę Bette Midler naprzemiennie na swoim profilu na Twitterze. Opublikowała również te słowa m.in .: "Mike Pence to zrzędliwy lojalista. Ten rząd nie zrobił nic, aby pomóc ludziom przejść przez tę pandemię, NIC. Powinien spuścić głowę ze wstydu. Mam nadzieję, że będzie go to prześladowało na zawsze."

(function () {var socialEmbed = document.querySelector (‘[data-embed-hash ="851472478"] ‘); zgodęEmbedHandler.add (socialEmbed, "

#mikepence to bezczelny lojalista. Ta administracja nie zrobiła nic, aby pomóc ludziom przejść przez tę pandemię, NIC. Powinien spuścić głowę ze wstydu. Mam nadzieję, że podąży za nim na zawsze.

– bettemidler (@BetteMidler) 8 października 2020" , „Twitter”); }) ();

Aktorka zamieściła między innymi: "Wyłącz jego mikrofon." Mimin Patricia Arquette powiedział: "Jest tak gówniany, że przyciąga muchy." Od "Pomarańcz to nowa czerń" słynna aktorka Uzo Aduba skomentowała z jednej strony: "Mówię. Mówię." Mam nadzieję, że każda mała dziewczynka to słyszała." Napisała też: "Jasne jest, że Kamala Harris nie przyjechała tu przypadkowo. Jest doświadczoną prawniczką, która wie, jak wygłosić mocne przemówienie otwierające i opowiada się za znalezieniem narodowego lekarstwa." "Synowie Anarchii"-Star Ron Perlman napisał: "Dziękuję Mike Pence! Myślę, że straciłem siedem funtów od zwymiotowania w ustach!"

(function () {var socialEmbed = document.querySelector (‘[data-embed-hash ="-254184679"] ‘); zgodęEmbedHandler.add (socialEmbed, "

“Mówię. Mówię. ” Mam nadzieję, że każda mała dziewczynka to słyszała. #VPDebate

– Uzo Aduba (@UzoAduba) 8 października 2020 r" , „Twitter”); }) (); Telewizyjny pojedynek Vizes: Mucha kradnie serial od Harrisa i Pence’a "Największa porażka rządu USA": Harris strzela przeciwko pojedynkowi Trump TV Pence przeciwko Harrisowi: „Mr. Wiceprezydencie, teraz mówię!

Ale są też wybitni zwolennicy Trumpa i Pence’a. Aktor James Woods napisał: "Czy tylko sobie to wyobrażam, czy też Kamala Harris absolutnie unikała każdego pytania, które jej zadano?" Mim Stephen Baldwin napisał na Twitterze hymn Stanów Zjednoczonych i napisał: "Módlcie się o grosze." W przeciwnym razie wspieranie celebrytów było raczej ciche.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa Wyszukiwanie na Twitterze Twitter: Profil Alyssy Milano Twitter: Profil Pattona Oswalt Twitter: Profil Bette Middler Twitter: Profil Debry MessingTwitter: Profil Patricii Arquette Twitter: Profil Uzo Aduba Twitter: Profil Rona Perlmana Twittera: Profil Jamesa WoodsTwittera: Profil Jamesa WoodsTwittera Stephen Baldwinmore ma mniej źródeł

Prezydencki pretendent Donalda Trumpa Joe Biden chce nominować kobietę na drugie miejsce. W obrocie znajduje się kilku kandydatów. Wybory mają zostać ogłoszone w przyszłym tygodniu.

Kandydat na prezydenta z ramienia Demokratów, Joe Biden, planuje wybrać swojego zastępcę na początku sierpnia, jeśli wygra wybory. Podejmie decyzję w pierwszym tygodniu sierpnia, powiedział Biden we wtorek (czasu lokalnego) podczas wystąpienia kampanii w Wilmington w stanie Delaware. Biden już w marcu ogłosił, że w razie wyboru chce mianować kobietę wiceprzewodniczącą.

W obrocie jest wielu kandydatów, z których niektórzy mają szczególnie duże szanse z punktu widzenia amerykańskich mediów. Należą do nich amerykańscy senatorowie Kamala Harris i Elizabeth Warren, którzy podobnie jak Biden kandydowali na prezydenta. Ostatnio coraz większe zainteresowanie wzbudziła senator i weteranka Iraku Tammy Duckworth oraz ówczesna doradczyni ds. Bezpieczeństwa narodowego Baracka Obamy, Susan Rice.

Biden też mógłby być Afroamerykaninem "Kolega bieganie" zrobić

Istnieją twierdzenia, że ​​Biden jest kobietą inną niż biała jak jego własna "Kolega bieganie" władzy – nie tylko w obliczu ogólnopolskiej debaty na temat rasizmu. Biden jest bardzo popularny wśród wyborców afroamerykańskich. Jednak dla Demokratów decydujące znaczenie może mieć motywacja czarnych wyborców: jeśli po prostu nie będą głosować, ale zostaną w domu, zwycięstwo Bidena będzie jeszcze trudniejsze do osiągnięcia.

Joe Biden szuka żony: kto powinien zostać wiceprezesem?

Wybór wice-kandydata ma ogromne znaczenie ze względu na podeszły wiek Bidena: wkrótce po wyborach będzie obchodził 78. urodziny. Oczekuje się, że byłby dostępny tylko przez jedną kadencję. Sam Biden był wiceprezydentem pod rządami Obamy. Prezydent USA Donald Trump chce ponownie iść do wyborów ze swoim poprzednim wiceprezydentem Mikiem Pence’em i zapewnić sobie drugą kadencję.

Biden planuje wart miliard dolarów program zapewniający lepsze możliwości dla mniejszości

Biden chce także walczyć z niekorzystną sytuacją ekonomiczną mniejszości za pomocą programu wartego miliardy dolarów. Jego ekipa wyborcza opublikowała plan, zgodnie z którym Biden chce przeznaczyć dodatkowy kapitał dla przedsiębiorców z czarnej lub latynoskiej społeczności na 50 miliardów dolarów, czyli prawie 43 miliardy euro. Chce też promować dostęp do pożyczek o niskim oprocentowaniu w wysokości 100 mld dolarów.

"Zadbamy o to, aby osoby z najlepszymi pomysłami nie zostały pozbawione kapitału podwyższonego ryzyka ani finansowania, którego potrzebują ze względu na rasę lub kod pocztowy"napisał Biden na Twitterze.

Desygnowany ambasador USA w Berlinie: nowy post Trumpa Niemcy-Piesacker z Waszyngtonu: Nie wybaczają mu tego niepowodzenia Poczta z Waszyngtonu: Trump jest w najniższym punkcie – ale nie na końcu

Były wiceprezes ogłosił również ulgi podatkowe dla kupujących po raz pierwszy domy. Statystycznie członkowie mniejszości mają znacznie mniej domów niż biali. Biden powiedział, że zlikwiduje bariery w posiadaniu domów dla członków mniejszości.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa

Rodzina Donalda Trumpa zajmuje centralne miejsce na Kongresie Republikanów. A prezydent, jako były producent telewizyjny, ma kilka niespodzianek w rękawie. Czy uda mu się uwolnić w amerykańskiej kampanii wyborczej?

Donald Trump wiele rzeczy ukrywał w tajemnicy: na krótko przed rozpoczęciem czterodniowej konferencji republikańskiej partii nominacyjnej w poniedziałek wiele punktów programu było wciąż nieznanych. Trump, niegdyś odnoszący sukcesy producent reality TV, wie: rzucenie kilku niespodzianek przed publiczność nigdy nie boli.

W Waszyngtonie przynajmniej ujawniono, że prezydent ma zamiar odgrywać rolę podczas każdego z czterech wieczorów partii. To niespotykane. Zwykle kandydat przemawia tylko w czwartkowy wieczór, główny punkt wydarzenia. Ale to najwyraźniej Trumpowi nie wystarcza.

Cztery lata prezydenta Trumpa – jego kadencja na zdjęciach
Seria zdjęć składająca się z 19 zdjęć

Zjazd partii staje się naprawdę wielkim show Trumpa. Dla prezydenta, który w sondażach pozostaje w tyle za konkurentem Joe Bidenem, wydarzenie to jest ważną produkcją telewizyjną we własnym imieniu.

Share:

TOP

X